IDEA BANK+TU EUROPA=LOKATA IDEALNA PLUS+UPADŁOŚĆ TU EUROPA

To ciekawy dział.Pokazuje mechanizmy działania Getin Bank,Open Finance oraz Idea Banku

IDEA BANK+TU EUROPA=LOKATA IDEALNA PLUS+UPADŁOŚĆ TU EUROPA

Nieprzeczytany postautor: Izabela » 3 paź 2013, o 23:12

Witam.Moja Historia Z IDEA BANKIEM sięga roku wstecz.Lipiec 2012 roku kiedy przedłużałam swoje lokaty w tym banku.
Zadzwoniła pani konsultantka z IDEA BANKU i proponowała mi "LOKATĘ" która była dość dziwnym produktem którego nawet tęgie głowy nie potrafiły zrozumieć ponieważ zapisy tej "LOKATY IDEALNEJ PLUS" były dość zagmatwane.
W czym problem?Otóż Lokata Idealna Plus była oprocentowana na 0,1% w banku i według informacji pani konsultant pieniądze te pozostawały w banku widoczne dla klienta w systemie transakcyjnym.Do dziś nie wiem czy faktycznie tak by było gdybym założyła tą lokatę.
Reszta kwoty była oprocentowana na ok 7,1% co dawało ok 7,1% na czysto.Na czysto dlatego że to była polisa ubezpieczeniowa z TU EUROPA i tutaj nie obowiązywał podatek belki.
Dodam że Rok temu standardem jeśli chodzi o lokaty w Idea banku było 6,5% bo wtedy stopy procentowe były dużo wyższe niż dziś.
Idea bank MIAŁ POWTARZAM MIAŁ WYPŁACIĆ 0,1% z lokaty idealnej plus na konto po zakończeniu trwania lokaty i oczywiście kapitał a resztę "LOKATY" miała oddać TU EUROPA w tym wypadku te 7,1% na czysto.
Pytałam czy to pewne i czy nie ma tu przekrętów doradca zapewniała mnie że TU EUROPA jest pewnym towarzystwem i takie tam,jednym z najlepszych.
Co by się stało z moją Lokatą gdybym się wtedy zdecydowała ją założyć?Aż mnie ciarki przeszły jak przeczytałam tą informację o złożeniu wniosku o upadłość TU EUROPA i o tym że nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań.
Mogłam stracić wszystko.Nie założyłam tej lokaty.Musiałam w tym czasie odebrać ok 6 telefonów i przegadać z panią ok godziny lub nawet półtorej by dała mi spokój.
Powiedziałam wprost że różnica odsetek między standardową lokatą a LOKATĄ IDEALNĄ PLUS wynosi zaledwie 0,6-1% więc taka impreza mi się nie opłaca.Pani Konsultant była wyjątkowo natrętna i nie odpuszczała.Przekonywała mnie że oferta jest przeznaczona dla "WYSELEKCJONOWANEJ"grupy osób.I tu mnie połechtała.
Poza tym cała sytuacja miała miejsce tuż po upadku AMBER GOLD więc w kraju ludzie byli bardziej ostrożni.
Mam poczucie że WYGRAŁAM SWOJE ŻYCIE TĄ DECYZJĄ SPŁAWIAJĄCĄ PANIĄ KONSULTANT.Bo gdzie bym dzisiaj miała szukać pieniędzy jak mi lokata kończyła się w Lipcu a wniosek o upadłość TU EUROPA ogłoszono w czerwcu.
Zapewne straciła bym odsetki,przepadły by bez możliwości ich odzyskania.Może to pocieszenie że nie straciła bym kapitału który pozostał w banku (teoretycznie pozostał bo lokata idealna plus była tak zakręcona że do dziś jej nie rozumiem)
W każdym razie nie posłuchałam zapewnień konsultantki że TU EUROPA to mistrz w gronie towarzystw ubezpieczeniowych i dziś mogę odebrać skromne ale zawsze odsetki które mi się należą.
Zastanawiałam się przez długi czas czy nie postąpiłam źle,czy nie warto było skusić się na lokatę idealną plus i w związku z tym wziąć wyższe "odsetki"
Dziś na samą myśl że miałam takie myśli policzki ze strachu robią mi się czerwone i boli mnie brzuch ze stresu.
Ale cieszę się że podjęłam taką decyzję i nie posłuchałam namolnych próśb konsultantki która zapewne miała by ze mnie prowizję.Straciłam bym w takiej sytuacji.A tak udało mi się wyjść z tego zwycięsko.
Po raz kolejny upewniłam się żeby unikać wszystkiego co jest produktem lokato podobnym zwłaszcza w bankach które są własnością pana Leszka Czarneckiego.
Pozdrawiam myślących,którzy wolą dostać mniej ale dostać...
Izabela

Re: IDEA BANK+TU EUROPA=LOKATA IDEALNA PLUS+UPADŁOŚĆ TU EURO

Nieprzeczytany postautor: Jotazet » 16 paź 2013, o 09:37

Można tylko pogratulować intuicji. Ale ogólnie rzekłszy pakowanie się w świat inwestycji przez osoby nie mające na ten temat żadnej wiedzy jest z reguły niezbyt korzystne. Informacje oczywiście są ogólno dostępne, ale dla kogoś kto nigdy nie zetknął się z rynkiem kapitałowym dotarcie do nich stanowi problem. Ale dla porządku:
Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA, nie jest własnością Getin Holding (czytaj L. Czarneckiego).
Pod koniec 2011r L. Czarnecki ogłosił, że zamierza sprzedać Europę (to była w tym czasie spółka giełdowa). Jak postanowił tak zrobił, zarobil na sprzedaży pakietu większościowego akcji kilkaset milionow zł (jak ktoś chce go podliczyć to może sobie poszukać w komunikatach ESPI, w sumie na początku chciał jakieś 900milionów). Po dokonaniu transakcji nowi właściciele postanowili zrezygnować z usług gpw, być może mieli też w planie doprowadzić spółkę do bankructwa. Koniec końców 17.10.2012 zarząd giełdy wykłuczył spółkę z obrotu giełdowego http://inwestycje.pl/gielda/komunikaty/ ... 0000220975
Obecni wlaściciele to Talanx International oraz Meiji Yasuda.
Jotazet

Nieprzeczytany postautor: Yonash » 16 paź 2013, o 18:39

Osobiście traktuję wszelkiej maści lokaty czy ubezpieczenia jako marnowanie pieniędzy i potencjału, ale jak mówi Kyokosai mój ulubieniec, biedni oszczędzają pieniądze w bankach, by bank miał co pożyczać bogatym, którzy za pieniądze biednych robią im miejsca pracy by ich wykorzystywać. Oczywiście ta refleksja nie odnosi sie do postu, ani do osoby, tylko podzieliłem się swoim postrzeganiem świata.
Co do ubezpieczeń i polis, to zabawa polega na tym, że najpierw oni się pocą, by wyciągnąć od nas pieniądze i od chwili, kiedy te wpłyną na ich konta to staje się naszym problemem jak je odzyskać.

Pozdrawiam
Yonash

Nieprzeczytany postautor: Frank » 30 paź 2013, o 18:35

W tym miesiący TU Europa wypłaciło mi pieniądze z 8 polis. Bez żadnej obsuwy...
Frank

Nieprzeczytany postautor: mk8888 » 5 lis 2013, o 23:40

Frank pisze:W tym miesiący TU Europa wypłaciło mi pieniądze z 8 polis. Bez żadnej obsuwy...

jestes jedyna osobą na forach która twierdzi że wyplacono jej planowo i to az z 8 polis (mam rozumiec że to polisolokaty idealna plus?) Mozesz napisac cos wiecej bo to wyglada na naganianie kogos zIdea Banku
mk8888

Nieprzeczytany postautor: Terminatro » 6 lis 2013, o 16:11

Na prawdę dawno się tak nie uśmiałem czytając te forum. Szukanie dziury w całym to jest mało powiedziane. Przecież te lokaty są już od ponad roku w tym banku. miałem na 6/9 i 12 miesięcy. Wszystkie się zakończyły i było wszystko ok. A teraz aby wyjaśnić kwestie podatkowe. Zastanawiasz się czy ubezpieczenie które jak twierdzisz "dostajesz" od banku będzie opodatkowane : otóż nie będzie ponieważ Ty nic od banku nie dostajesz tylko kupujesz. Za odsetki 0,1% TY kupujesz od banku ubezpieczenie i tyle . Pewnie pojawi się kolejne pytanie : jak to kupuję za kilkanaście złotych polisę z kwotą świadczenia kilkaset - coś tu nie gra. A jak bierzesz telefon na abonament za 1zł który jest warty kilkaset to płacisz jakiś podatek -nie .A tekst z "wygraniem życia" to już przeszłaś samą siebie.

P.S. TU Europa nie upadła a wniosek o upadłość złożył klient. Czy jak złożę wniosek o upadłość PKO to znaczy że ten bank upadł :)

Myśleć myśleć i jeszcze raz myśleć

Termin
Terminatro

Nieprzeczytany postautor: stefan » 6 lis 2013, o 16:30

Gdyby faktycznie to forum było szukaniem dziury w całym nie zgłaszało się tak wielu oszukanych w niekorzystne umowy z Getin Bankiem.
klientka nie podpisała umowy o tą "lokatę" i nawet jak ta lokata faktycznie była uczciwa to wielu klientów raz oszukanych bądź wrobionych przez Getin Holding a Idea Bank reprezentuje Getin Holding nigdy nie weźmie od nich żadnego produktu.
Sam nie wiem jak to do końca jest z Lokatą Idealną Plus.Ale nawet gdyby faktycznie było to szukanie dziury w całym moje zdanie na temat całej tej grupy jest wyraźnie negatywne i nikt ani nic tego nie zmieni.
Nie było jakiś większych skarg więc być może faktycznie TU EUROPA wypłaca te odsetki zgodnie z umową.
Co nie zmienia faktu że i tak takiego produktu nigdy bym nie kupił ani nie założył a tego typu produkty finansowe radzę omijać szerokim łukiem.
stefan

Nieprzeczytany postautor: Gość » 3 gru 2013, o 13:19

Przesadzacie , żaden bank nie jest instytucją charytatywną i każdy czerpie zyski z obrotu naszymi pieniędzmi , jeśli chodzi o Idealną + miałem 2 i obyło się bez problemów obecnie założyłem kolejną i też mam nadzieję że będzie ok.lepsze to niż lokaty na 2% . Najlepiej było by samodzielnie inwestować w obrót towarem ale jak się ma tylko 10-20 tyś. to na prawdę niewiele można zdziałać .posting.php?mode=reply&f=6&t=5740#
Gość

Nieprzeczytany postautor: mama » 9 gru 2013, o 10:34

Dziś TU EUROPA przelał mi cała kwotę odsetek. Więc nie podzielam waszych negatywnych opinii. Ale musze przyznać, że się martwiłem. Trwało to ok 10 dni od zakończenia lokaty idealnej plus
mama

Nieprzeczytany postautor: zed » 25 lut 2014, o 20:56

Miałem dwie lokaty Idealne Plus, które zakończyły się 16/2. Dzisiaj tj. 25/2 otrzymałem odsetki od TOWARZYSTWO UBEZPIECZEŃ NA ŻYCIE EU. Trwało to o 2 dni dłużej niż powinno, ale pieniądze doszły. Miałem otrzymać 4%, wg zapewnień pani z IdeaBanku na czysto tzn. bez podatku. Otrzymałem niestety jakieś 3,25% czyli tak jakby te 4% było okrojone podatkiem Belki. Jutro będę to wyjaśniał z IB, ale pewnie nic nie wskóram. Muszę przyznać, że dokumenty do tej lokaty były na tyle mało zrozumiałe, że rzeczywiście nigdzie te 4% nie były tam zapisane. Tylko na słowo sprzedawcy zaufałem.
zed

Nieprzeczytany postautor: marysia » 21 mar 2014, o 11:32

Szukam osób zainteresowanych złożeniem pozwu zbiorowego przeciwko TU Europa (Libra III) proszę o kontakt: redakcja@krakowski-kazimierz.pl
marysia

Nieprzeczytany postautor: SDek » 15 maja 2017, o 09:44

Izabela pisze:Mogłam stracić wszystko. Nie założyłam tej lokaty

Mija się to z prawdą. Ja miałem tą lokatę. Na szczęście skończyła się normalnie i była nieco bardziej opłacalna od zwykłych. No ale jak się dowiedziałem, że Ubezpieczenia są tylko objęte gwarancją UFG, a nie BFG i jest to tylko 50% do 30 tys. euro, a nie jak w przypadku BFG do 100 tys.e euro i w 100% to przestałem zakładać polisolokaty. Nie wiedziałem, że TU Upadło.

Przede wszystkim tak jak Ci powiedzieli cały kapitał był depozytem w Idea Banku, widniał w panelu z oprocentowaniem na ułamek procenta. Przynajmniej w moim przypadku. Może nie zawsze tak było. Tylko odsetki były w formie ubezpieczenia, więc nie straciła byś wszystkiego jak już to 50% odsetek, bo resztę powinien wypłacić UFG. Jeśli chodzi o zwykłe lokaty ogólnie dobre są opinie o Idea Bank http://antyhaczyk.blogspot.com/2014/06/idea-bank-opinie-lokaty-konta-kredyty.html
Obecnie zakładam tylko klasyczne lokaty w formie normalnego depozytu bankowego. No trudno, że na psi procent. To chyba jedyny bezpieczny produkt. Idea i tak daje chyba najwięcej.

Problemy pojawiają się właśnie przy zagmatwanych złożonych produktach i tu właśnie Idea nie ma za dobrej opinii. Zwykłe są ok.

Najgorsze jest to, że mam jakieś Amplico, które mi ciotka (jak się bawiła w agenta) w młodości założyła i teraz muszę to opłacać jeszcze przez 10 lat, bo inaczej mnie tak skroją, że dostanę mniej niż wpłaciłem, a też się boją, ze nagle plajtną i stracę 50%. Chociaż jak był wielki kryzys to Amplico upadło, ale zmienili nazwę na MetLife no i te pieniądze zostały, ale jak na tym wyjdę to nie mam pojęcia. Jeszcze od każdej wpłaty mi pobierają od razu 8% prowizji.

Wszystkie polisy najlepiej omijać szerokim łukiem.
SDek

Nieprzeczytany postautor: zadurzony » 4 cze 2017, o 12:16

Jak dotąd z życia depozytów bankowych wpłynie tylko jeden wniosek: jak zakładać lokatę to tylko tradycyjną. Żadne polisolokaty, hybrydowe czy jeszcze inne kreatywnie wymyślone.
zadurzony

Nieprzeczytany postautor: SDek » 11 sie 2017, o 12:40

Zdecydowanie, jak lokaty to tylko zwykłe. Mały procent, ale jest, a cała reszta to kombinowanie przez banki.
SDek

Wróć do OSZUKANI PRZEZ GETIN BANK I NIE TYLKO