CBOS: Polacy źle oceniają obsługę sądów przez PGP

Poczta Polska,In Post,Dhl,Speed Mail,Polska Grupa Pocztowa:Będziemy tutaj publikować nie tylko nowości na ich temat ale poruszymy również nieprawidłowości z jakimi mamy do czynienia w tych firmach przy doręczaniu listów,paczek czy przekazów pieniążnych

CBOS: Polacy źle oceniają obsługę sądów przez PGP

Nieprzeczytany postautor: stefan » 3 kwie 2014, o 20:07

Polacy w większości źle oceniają obsługę sądów przez konkurentów Poczty Polskiej. Woleliby odbierać przesyłki sądowe za pośrednictwem narodowego dostawcy. To wnioski z badania CBOS, przeprowadzonego na zlecenie Poczty Polskiej.

Publiczny dostawca chciał poznać zdanie Polaków o zmianie sposobu dostarczania przesyłek sądowych. Od początku roku kolportuje je prywatny podmiot - Polska Grupa Pocztowa, która w przetargu zaoferowała niższą cenę. Przesyłki są dostarczane za pośrednictwem między innymi kiosków.
91 procent badanych zadeklarowało, że woli odbierać awizowane przesyłki sądowe w placówkach Poczty Polskiej. 5 procent uznało, że preferuje miejsca takie jak kioski z prasą, sklepy czy punkty usługowe. 4 procent nie miało zdania na ten temat.
Większość ankietowanych uważa też, że zmiana operatora pocztowego i sposobu dostarczania awizowanych przesyłek sądowych będzie miała złe skutki. 64 procent uznało, że wpłynie to negatywnie na bezpieczeństwo przesyłek. 19 procent twierdzi, że pozostanie bez zmian, a 9 procent - że sytuacja poprawi się. 8 procent odpowiedziało: "trudno powiedzieć".
Podobnie większość badanych uznała, że pogorszy się terminowość dostarczania przesyłek, skuteczność ich kolportażu oraz wygoda.
Badanie przeprowadzono w dniach 15-25 marca na reprezentatywnej próbie 1007 dorosłych Polaków.
gazetaprawna.pl
stefan
 
Posty: 904
Rejestracja: 22 paź 2012, o 19:35

Re: CBOS: Polacy źle oceniają obsługę sądów przez PGP

Nieprzeczytany postautor: Januszko » 28 sie 2017, o 19:02

A Poczta Polska jest lepsza? jak listonoszowi się nie chce chodzić, bo jest na zastępstwie albo popił wczoraj , to nie podejdzie a potem napisze sobie, że awizował raz i drugi. Skutek - adresat ma przegrana sprawę w sądzie bo nie odpowiedział na pismo procesowe albo nie stawił się na rozprawie - zwrócona do sadu rzekomo dwukrotnie awizowana przesyłka uznana zostaje za doręczoną! Słyszałem o kilku takich przypadkach u mnie w mieście a w całej Polsce?
Januszko
 
Posty: 5
Rejestracja: 28 sie 2017, o 18:50


Wróć do INFORMACJE ORAZ NIEWŁAŚCIWE PRAKTYKI FIRM POCZTOWO KURIERSKICH

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron