Ostrzegam wierzycieli przed egzekucją administracyjną

Będziemy publikować nowe pomysły urzędów skarbowych,ministerstwa finansów jak i nowości podatkowe!

Ostrzegam wierzycieli przed egzekucją administracyjną

Nieprzeczytany postautor: robarek » 2 paź 2017, o 20:19

W tytule nie ma pomyłki, ostrzegam wierzycieli (a nie dłużników) przed przejęciem ich sprawy (w skutek zbiegu egzekucji) przez komornika skarbowego. Jeżeli to Wam się przytrafi (zwykle przytrafia się to wierzycielom będącym przedsiębiorcami) to sugeruję natychmiast wnieść o umorzenie postępowania egzekucyjnego.

Chodzi o to, że jeżeli komornik skarbowy nie będzie mógł wyegzekwować od dłużnika długu (a tak najczęściej jest w takich przypadkach) a tym samym opłat i prowizji pobieranych przez komornika skarbowego, to .... zażąda od wierzyciel aby te opłaty i prowizje spłacił. W przypadku bezskutecznej egzekucji z konta bankowego dłużnika, wierzyciel będzie wezwany do spłaty 6% długu! Nie wierzycie? Poczytajcie art. 64 c ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.
robarek
 
Posty: 2
Rejestracja: 2 paź 2017, o 20:05

Wróć do NOWOŚCI PODATKOWE,FISKUS

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość