Biuro rachunkowe i doradztwo podatkowe

W tym dziale będziemy się zajmowac zagadnieniami prawnymi.Zadawajcie pytania,dział tylko dla zalogowanych użytkowników.Będziemy wspólnie starali się udzialać fachowych rzeczowych odpowiedzi.

Biuro rachunkowe i doradztwo podatkowe

Nieprzeczytany postautor: geomam » 30 wrz 2015, o 14:36

Znacie sprawdzone biuro rachunkowe? Poszukuję uczciwej firmy, która przejmie ode mnie obowiązki dotyczące księgowości.
W sieci natrafiłem na ale nie miałem wcześniej z nimi styczności. Jakie są Wasze typy?
geomam

Re: Biuro rachunkowe i doradztwo podatkowe

Nieprzeczytany postautor: kasjonina » 14 paź 2016, o 09:31

Podpinam się pod temat - również poszukuję kogoś do prowadzenia księgowości. Zależy mi bardzo na tym, aby firma była wiarygodna, bo jednak tego typu kwestie trudno powierzyć byle komu… Zazwyczaj zanim podpiszę z kimś umowę weryfikuje informacje na jego temat w BIG. Zastanawiam się, czy patent taki jak sprawdzić, czy ktoś jest dłużnikiem ( https://infokonsument.pl/uslugi/sprawdz-siebie/ ) sprawdza się jednak w wypadku biur księgowych?
kasjonina

Nieprzeczytany postautor: olennnkka » 6 lis 2016, o 10:48

No przecież jest masa biur, które zajmują się takimi sprawami.
olennnkka

Nieprzeczytany postautor: robotnik » 1 kwie 2017, o 06:47

Z biurami rachunkowymi to jest tak, że nie trzeba mieć żadnych formalnie potwierdzonych kwalifikacji (licencji, koncesji, ukończonych kursów) aby takowe biuro prowadzić. Panie księgowe / panowie księgowi w tym właściciele takich biur bywają ignorantami. A za błędy takiego księgowego odpowiada przed fiskusem podatnik a nie pełnomocnik - biuro księgowe.

Co innego doradca podatkowy - to już jet z zasady fachowiec.
robotnik

Nieprzeczytany postautor: Klemens » 7 cze 2017, o 08:31

Słusznie stwierdziłeś, że w przypadku księgowości nie ma żartów i że pojedyncze osoby, które świadczą takie usługi nie zawsze się sprawdzają. Jak dla mnie na pewno warto jest postawić na pomoc dobrego doradcy podatkowego. W przypadku województwa dolnośląskiego, postawiłbym na wrocławskie biuro KORF. Z doświadczenia wiem, że współpraca z panem Kaniewskim to czysta przyjemność i że jest to naprawdę opłacalna opcja ;). Gdyby ktoś był zainteresowany ofertą, to tutaj jest oficjalna strona internetowa tego biura http://korf.pl/. W przypadku takiego doradztwa, czy samej księgowości, dobrze jest mieć u boku kogoś naprawdę rozsądnego i sprawdzonego. ;)
Klemens

Wróć do DZIAŁ PRAWNY